Template:Using Gramps/furtherref contents/pl

From Gramps
Jump to: navigation, search

GRAMPS jest genealogicznym programem Open Source i jak każdy taki program, wymaga pomocy jego użytkowników w tworzeniu podręczników oraz tutoriali dla niego. Na szczęście, wielu użytkowników wniosło spory wkład w ten projekt dodając porady, podręczniki użytkownika, tutoriale i przykłady zapisując je na tej wiki. Twój wkład w rozwój tej wiki może być wieloraki, począwszy od rozwijania istniejących już dokumentacji w celu ułatwienia nowym użytkownikom poznania GRAMPSa oraz znajdowania odpowiedzi na ich pytania po tłumaczenie dokumentacji na inne języki.

  • Jeśli czujesz, że określone zagadnienie powinno być udokumentowane (albo jego dokumentacja powinna być poszerzona i ulepszona), zajrzyj na stronę Jak mogę pomóc.... Możesz na przykład napisać tutorial opisujący konkretny aspekt, albo ulepszyć zawartość tej wiki, czy pomóc przy tworzeniu podręcznika użytkownika.
  • Jeśli możesz pomóc w rozwoju samego programu pisząc kod, zajrzyj na Portal Deweloperów, gdzie znajdziesz np. tutoriale jak stworzyć własny raport.
  • Instalacja Zobacz stronę o Instalacji na pasku bocznym.
  • Wsparcie Gramps jest kompleksowym produktem, który jest rozwijany wyłącznie wysiłkiem wolontariuszy.
  • Kontakt z nami Zgłaszanie błędów i próśb o nową funkcjonalność, listy mailingowe, kanał IRC oraz forum Gramps.

Cała dokumentacjaCiągle nie mogę znaleźć tego, czego szukam...

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące GRAMPSa, na których odpowiedź nie znajduje się na kartach tej wiki (zobacz też strony w innych językach), to skorzystanie z List mailingowych będzie doskonałym pomysłem. Na początek przeszukaj archiwa listy gramps-users i jeśli nie możesz tam znaleźć odpowiedzi, wyślij swoje pytanie na [email protected].