Windows installer/lt

From Gramps
Jump to: navigation, search

Įvadas

GRAMPS kuriama naudojantis Python ir GTK daugiaplatformėmis programavimo priemonėmis. Kai kurie savanoriai sukūrė Windows diegyklę, kuri, kiek žinoma, dirba be akivaizdžių problemų. Tačiau šiuo metu nėra GRAPMS kūrėjų, įsipareigojusių dirbti su OS Windows platforma.

Kadangi programinė įranga nėra oficialiai išbandyta ir gauta mažai atsiliepimų apie ją, siūlome:

 • Dirbkite su savo pagrindinių duomenų kopija ir nuolatos darykite atsargines kopijas Gramps XML formatu.
 • Prisijunkite prie GRAMPS Windows mailing list norėdamas pasidalinti savo patirtimi, ypač jei esate programuotojas.
 • Taip pat žiūrėkite Gramps ir OS „MS Windows“ patarimus dirbant su GRAMPS operacinėje sistemoje „MS Windows“

Diegimas

 1. Uždarykite visas GTK pagrindu sukurtas (angl. gtk-based) taikomąsias programas, pvz. GIMP ar Pidgin. Žiūrėkite pastabą žemiau.
 2. Įdiekite paketus norodyta tvarka:
  1. Python 2.6.6 => python-2.6.6.msi (11 MB, iš python.org)
  2. GTK+ 2.16.6 => GTK+ 2.16.6 (7 MB, iš gtkwin)
  3. pygtk 2.16.0 => pygtk-2.16.0.win32-py2.6.exe (1.9 MB, iš www.acc.umu.se)
  4. pygobject 2.20.0 => pygobject-2.20.0.win32-py2.6.exe (163 KB, iš www.gnome.org)
  5. pycairo 1.4.12 => pycairo-1.4.12-2.win32-py2.6.exe (82 KB, iš www.acc.umu.se)
 3. Prieš įdiegiant GRAMPS, patariama kompiuterį paleisti iš naujo.
 4. Diegiama GRAMPS modifikacija Windows operacinei sistemai. Naujausia siūloma versija:
  1. gramps-3.3.1 -- GRAMPS diegyklė Windows sistemai, išversta į 20 kalbų (taip pat ir į lietuvių; kaip pasirinkti kalbą skaitykite čia).

Dažniausios klaidos

Nerandamas pygtk

Tai (pygtk is missing) dažniausiai pasirodanti klaida, pasirodanti tuomet, kai nėra įdiegti visi reikiami paketai, arba jie įdiegti neteisingai. Įsitikinkite, kad visi pakeitai buvo įdiegti teisingai, paleiskite kompiuterį iš naujo prieš įdiegdami GRAMPS. Dažnai pastebime, kad naudotojai bando patenkinti nurodytus reikalavimus naudodami kitus paketus (pvz., glade), kurie ir sukelia klaidą.

Išimtinais atvejais, diegyklė meta klaidą, kad pygtk nėra įdiegtas netgi tada, kai viskas atlikta teisingai. Tuomet paprastai pakanka atšaukti diegimą ir diegyklę paleisti iš naujo. (Galbūt kas nors žinote kodėl? Prašytume parašyti į gramps-windows email list.)

GTK+ diegimo klaida

Greičiausiai jūs jau įdiegėte GTK+ kartu su taikomosiomis programomis GIMP, Pidgin, ar Gnu Cash. GTK+ diegyklė negali įrašyti į tą pačią bylą, jeigu viena iš šių programų yra paleista. Jei klaida pasirodo GTK+ diegimo metu, spauskite Atšaukti, uždarykite GTK+ programas ir mėginkite GTK+ diegti iš naujo. (Ši problema buvo pranešta kaip GTK+ Installer doesn't handle locked files well to the kind people who make the GTK+ installer for windows.)

Papildomi priedai

Norint išnaudoti kai kurias GRAMPS galimybes, programai reikia tam tikrų priedų. Operacinėje WINDOWS šias galimybės reikia papildomai suderinti.

 • Ryšių diagramos ataskaitai (tiek grafinė atskaitai, tiek kodų generatoriui) reikalinga Graphviz programa. WINDOWS operacinėje naudojant šį priedą yra keblumų; daugiau apie tai skaitykite čia.
 • Ryšių diagrama gali naudoti PDF formatą tik tuomet, kai įdiegtas ghostscript. Po įdiegimo, jei gsview32.exe ar gsview32c.exe yra numatytame aplanke, Ryšių Diagramos ataskaitas turėtų būti galima įrašyto PDF formatų.

Apribojimai

Šiuo metu neketinama sukurti vieno GRAMPS įdiegimui skirto paketo, tenkinantį visas programų ir priedų priklausomybes. Toks kūrimas labai sudėtingas dėl suderinamumo tarp GRAMPS ir kitų paketų. Be to, tokiu atveju keičiant GRAMPS versiją, kaskart tektų iš naujo siųstis didesnę nei 30 MB bylą.

Buvo diskutuota ir apie mėginimą diegti šių priklausomybių compiled distillations (dynamic link libraries) norint išvengti pilno Python ir GTK aplinkos įdiegimo, bet taip ir liko kalbų lygyje. Daugiau apie šį ir kitus sunkumus WINDOWS sistemoje, žr. email list.

Taip pat žiūrėkite