Gramps 5.2 Wiki Manual - What's new?/he

From Gramps
Jump to: navigation, search
הקודם מפתח הבא


חלק זה סוקר בסקירה כללית את כלל השינויים בתוכנה מאז גרסת גרמפס 5.1 (שינויים אלה מפורטים גם בהמשך המדריך). לכל אלו שמשדרגים מגרסאות קודמות או ישנות יותר מוזמנים לעיין בסעיף זה במדריך כדי לוודא, לפני תחילת השימוש בגרסה 5.2, את ניצול מלוא התכונות החדשות הללו.


רשימת שינויים ראשונית

תיעוד גרמפס היא פעולה התנדבותית במהותה, לכן פרסום התיעוד בכללותו קורה בהדרגה לאחר שהפצת החבילה הופכת לנחלת הכלל.

(כדי להקל על החיפוש, פריטי תיעוד מפתח נבחרים יסומנו כדלקמן:

— ⚡חדש בגרסה 5.2.0).

המתרגמים ומתחזקי אתר הויקי כותבים לא רק מניסיונם האישי ומתחקור התכונות החדשות בתכונה, אלא גם מחיפוש במסמכי עזר, הערות פיתוח, בקשות לשינויים ותוספות תכונות, דוחות מצב והערות Pull Request. ההכרזות בהמשך (מטה) מספקות קישור למקצת מאותם מסמכי עזר. אנו ממליצים בחום לכל אחד לחקור בחופשיות ולשתף חוויות במטרה לסייע ולהדריך אחרים.

תיעוד גרמפס Wiki הוא חלק ממיזם קהילתי. אם מצאת שהתיעוד: מיושן ולא עדכני, חלקי, חסר לחלוטין או שטרם תורגם כלל; ניתן לבקש חשבון WikiContributor ולעזור לשפרו!

ממקטע הודעות -the-gramps-discourse-forhum/7 בפורום שיח תמיכת קהילת גרמפס:

לפי שמשדרגים

Gnome-important.png
הימנעו מאבדן נתונים במהלך שדרוגים

יצירת ארכיב לפני השדרוג עשוי שלא להספיק בכדי להגן על הנתונים.
למקרה הבלתי סביר שגרמפס 5.2 ישחית את מסד הנתונים, הוא עלול להשחית גם את הארכיב. מומלץ לכן לבצע גיבוי הנתונים כפי שמתואר בסעיף זה.

לפני שמשדרגים, ודאו שאילן־היוחסין מאובטח. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא:

  1. אתחלו את גרמפס בגרסה הנוכחית (גרמפס 3.4 או 4.2 או 5.0)
  2. טענו את אילן־היוחסין
  3. גבו את אילן_היוחסין לקובץ בתבנית gramps xml או לתבנית gramps xml חבילת (gramps xml חבילת כוללת גם את כל התמונות וקובצי המדיה המקושרים לרשומות במסד הנתונים). גבו את קובץ הנתונים מהתפריט אילנות־יוחסין -> יצירת גיבוי....
  4. כעת סיגרו את אילן־היוחסין וחזרו על פעולה זו עבור כל אחד מאילנות־היוחסין בהם אתם חפצים
  5. שימרו את קובצי הגבוי שנוצרו במקום בטוח

למידע נוסף, נא עיינו בגיבוי אילן־יוחסין. נא לשים לב גם ל מה לא יכלל בקובצי הגיבוי.


לאחר אבטחת נתונים תקינה, ניתן להמשך ולהתקין את גרמפס 5.2 בתהליך ההתקנה הרגיל של מערכת ההפעלה. ברוב המקרים כך נבטיח גם שההתקנה החדשה של גרמפס 5.2 לא תתנגש עם הגרסה הישנה יותר של גרמפס. עם זאת, ייתכן שיהיה בטוח יותר להסיר את גרמפס 3.4 לפני התקנת גרמפס 5.2, או לוודא שמתקינם את גרמפס 5.2 במיקום אחר ולא באותה מחיצה בה מותקנת הגרסה הישנה. כאשר מתקין מקוד המקור, צעד זה הכרחי תמיד. לקבלת מידע נוסף על התקנת גרמפס 5.2, נא ראו הורדת גירסת גרמפס אחרונה

לאחר התקנת גרמפס 5.2, ניתן לפתוח את אילן־היוחסין ולהמשיך לעבוד כרגיל. אם למרות הכול נתקלתם בבעיות (כלומר, לאחר שדרוג מערכת מלא), ייבאו את קובצי הגיבוי שיצרתם קודם לשחזור אילן_היוחסין.

Gnome-important.png
אזהרה

לאחר פתיחם אילן־יוחסין בגרסת גרמפס חדשה יותר או באמצעות מערכת הפעלה חדשה יותר, לא כדאי לנסות ולפתוח את מסד הנתונים מהגרסה החדשה יותר באמצעות גרסת גרמפס ישנה יותר. כמו תמיד, תבנית gramps xml היא התבנית המומלצת בה ניתן לעשות שימוש להמרת הנתונים במקרים כאלה. ישנם כלים לתיקון מאגרי מידע פגומים, אך הם מיועדים למשתמשים מומחים, לכן לפני שדרוג מערכת הפעלה או גרמפס,בעקבו ובצעו את הצעדים שלהלן והימנעו מלהזדקק להם.


מידע נוסף

המקמה

תרגומים חדשים ועדכונים:

שונות

מפת דרכים

יומן שינויים

  • ראו פריטים הקשורים לגרמפס 5.2 במעקב אחר סוגיות
  • ראו מידע נוסף, ראו את יומן השינויים בגרסאות הבדיקה של גרמפס:


מה ש"פעם" היה חדש?

העמוד שיחרורים קודמים כולל קישורים לרשימות השינויים במהדורות הגדולות ובמהדורות התחזוקה לאורך השנים.

בנוסף, עמודי מה חדש?בגרסות המוחלפת במדריך הויקי של כל מהדורות עיקריות יכולים לספק פירוט רב יותר.:

סקירת שיפורים מרוכזת נוספה לראשונה למדריך בשנת 2010. בשלוש השנים הראשונות של הויקי, היה צורך לעיין במדריך כולו..

התיעוד הראשוני של מדיהויקי החל בשנת 2006. לפני מהדורת מדריך 2.9, התיעוד הופץ באמצעות תוכנת גרמפס. המדריך להורדה בוטל עם גרסת גרמפס 3.0.


הקודם מפתח הבא
align="right" הודעת מיוחדת בעיינן זכויות יוצרים: כל העריכות בדף זה צריכות להיות במגבלות שני רישיונות זכויות יוצרים שונים:

רישיונות אלה מרשים למיזם גרמפס להשתמש באופן מירבי במדריך ויקי זה כתוכן חופשי בגרסאות גרמפס העתידיות. אם אינכם מסכים עם כפול רישיונות זה, אל תערוכו דף זה. אתם רשאים לקשור רק עמודים אחרים בתוך הויקי שנמצאים תחת רישיון GFDL ורק באמצעות קישורים חיצוניים (באמצעות התחביר: [https://www.gramps-project.org/...]), לא באמצעות קישורים פנימיים.
כמו כן, השתמשו רק במוסכמות המקובלות