Pl:Kontakt

From Gramps
Revision as of 22:55, 25 July 2021 by Daleathan (talk | contribs) (IRC: irc moved)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Zgłaszanie błędów

Istnieje kilka możliwości zgłaszania błędów, wliczając w to listę mailingową 'GRAMPS Bugs'. Nie musisz być jej członkiem, aby wysłać na nią post.

Jednakże, najlepszym sposobem zgłoszenia błędu jest użycie systemu śledzenia błędów Gramps, zobacz Jak zgłosić błąd. Pozwala to nam na stosowanie formalnej metody śledzenia i rozwiązywania zgłoszonego błędu. Z powodu dużej ilości maili które deweloperzy otrzymują, zawsze jest mała szansa, że taki mail prześlizgnie się im i nie zostanie odczytany. Używając systemu śledzenia błędów masz pewność, że Twoje zgłoszenie nie zginie.

Zgłaszanie potrzeb

Zgłoszenie potrzeby na funkcjonalność może być dokonane zarówno przez listę mailową gramps-users, jak i gramps-devel, albo przez tworząc prośbę o funkcjonalność w systemie śledzenia błędów, którą to metodę my preferujemy. Aby to zrobić, musisz przełączyć się na Project: Feature Requests w prawym górnym rogu i wtedy wybrać Report Issue. Ten sposób pozwoli nam na sformalizowane zajęcie się Twoim zgłoszeniem.

Listy mailingowe

Jest kilka list mailingowych dotyczących różnych zagadnień związanych z Grampsem:

gramps-announce (subskrybuj, archiwum
Ogłoszenia i ogólnie ważne wiadomości. Bardzo mały ruch.
gramps-users (subskrybuj, archiwum)
Dyskusje na temat sposobu używania GRAMPSa. Średni ruch.
gramps-bugs (subskrybuj, archiwum)
Zgłaszanie i śledzenie błędów w programie. Mały ruch.
gramps-devel (subskrybuj, archiwum)
Dla problemów związanych z rozwojem programu. Średni ruch.

IRC

Zawsze możesz też wstąpić na kanał #gramps na serwerze irc.libera.net. Wszyscy użytkownicy i deweloperzy są mile widziani!

Naruszenia praw autorskich

Jeśli zauważysz naruszenie praw autorskich na wiki, prośba o napisanie posta na listę mailingową deweloperów (wymagana wcześniejsza subskrypcja) z adresem strony naruszającej prawa autorskie wraz z opisem danego naruszenia.