Contact/cs

From Gramps
Jump to: navigation, search

Hlášení chyb

Existuje několik možností jak nahlásit chybu v programu včetně Gramps Bugs konference. Abyste tento list mohli využít, musíte být jeho členem.

Asi nejlepší cesta jak nahlásit chybu je použít Gramps Bug Tracker. Podívejte se Jak hlásit chyby. Tento mechanismus nám dovoluje používat formální metodiku sledování řešení vámi reportovaných problémů. Kvůli velkému objemu emailové komunikace kterou vývojáři dostávají hrozí riziko, že se některá zpráva může ztratit. Použitím bug trackeru dává jistotu, že reportovaný problém bude řešen.

Požadavky na vylepšení

Náměty na nové funkce a vlastnosti mohou být podávány prostřednictvím listu gramps-users nebo gramps-devel, případně vytvořením požadavku na bug trackeru. Preferujeme, aby byly do bug trackeru vkládány seriózní požadavky. Přepněte se do Project: Feature Requests v pravém horním rohu hlavičky stránky a zvolte Report Issue. To nám dovolí každý požadavek sledovat.

Mailové konference

Projekt Gramps doprovází řada mailových listů, které jsou rozděleny podle témat:

gramps-announce (přihlásit, archivy
Oznámení a obecně důležité novinky. Velmi malý provoz.
gramps-users (přihlásit, archivy)
Diskuze o používání Gramps. Malý provoz.
gramps-bugs (přihlásit, archivy)
Oznamování a sledování chyb v programu. Velmi malý provoz.
gramps-devel (přihlásit, archivy)
Problémy spojené s vývojem software. Malý provoz.

Forum

The Gramps user community maintains an active presence in a variety of online forums. For many years, the 'official' (monitored and maintained by Gramps volunteers) support channel used a series of MailLists for simple text communications. Beginning in 2020, most of the 'official' support traffic started passing through an online forum powered by the Discourse platform which added the ability to include illustrations, formatting and corrections. The MailList became a 'legacy' support system that boasts extensive archives of discussion threads.

Official

  • Discourse forum for Gramps: You can use the forum to discover tutorial videos, ask questions and get help from the Gramps community. It is also a great place to keep up-to-date with the latest development plans. Feel welcome to have a look anonymously or sign up for an account so that you can interact.

Unofficial

There are also some independently operated groups:

IRC

Připojte se na kanál #gramps na serveru irc.libera.net. Všichni uživatelé a vývojáři jsou vítáni!

Ochrana autorských práv

Jakákoli zjištěná porušení autorských práv na stránkách wiki prosím ohlašte na mailovou konferenci vývojářů (nejprve se přihlaste) spolu se způsobem jakým byla tato práva porušena.